Vitamin Kullanımına Dikkat!

Havalar soğuk, grip salgını kol geziyor… Vücudun dirençsizliği, bağışıklık sisteminin güçsüzlüğü hastalıklara kapı aralıyor. İşte burada vitamin kullanımı öne çıkıyor. Ama dikkat edilmesi gereken konu; vitaminlerin nasıl alınacağı…

Vitaminler yaşam için gerekli… Ama gelişigüzel kullanılan vitaminler hayatımıza yarardan çok zarar getirebiliyor. Doktor tavsiyesi olmadan tüketilen vitamin hapları hastalıklara davetiye çıkarıyor. Prof.Dr. Atilla Büyükgebiz, “Vitamin hapı almanın birçok durumda belli bir faydası yoktur. Maalesef Türkiye’de gereksiz olarak kullanılıyor” dedi.

Uzmanlar uyarıyor, ama bu hapların tüketimi de gittikçe artıyor.Eczacılar, en fazla C vitamini ve bağışıklık sistemini kuvvetlendiren ilaçların talep gördüğünü dile getiriyor. Uzmanlar, bilinçsiz şekilde vitamin alınmaması gerektiğinin altını çiziyor. Prof.Dr.Büyükgebiz, “Kesinlikle kulaktan dolma bilgilerle birtakım maddeleri, otları hekime danışmadan kullanmasınlar. Bunları fazla kullanmak yarardan çok zarar verir” diye konuştu.

Sağlığın ABC’sini yani vitaminleri doğru kullanmak şart… Aksi takdirde vitamin hapı kurbanı olabilirsiniz…

www.trt.net.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s